Kurumsal

İnsanoğlu, yiyecek ihtiyacını doğadan toplayarak karşıladığı dönemlerde, bal arısının doğal yuvalarından bal almayı keşfetmiştir. Bal arısının yeryüzünde bulunuş zamanı modern insandan çok daha eski tarihlere dayanmaktadır. Bilimsel araştırmalara göre balarısının yaşı 25 milyon yıl olarak tahmin edilmektedir. Modern insanın yaşı ise yaklaşık olarak 100 bin yıldır. Varoluş sürecinde arı ve arı ürünleri ile ilgili binlerce kalıntı ve bulguya rastlanırken, İspanya da, M.Ö 7000 yıllarında yapıldığı tahmin edilen mağara resimlerinde arılarla çevrili bir insan figürü bal alırken görülmektedir.;

Arıcılık, insanlık tarihinden günümüze kutsal sayılan bir meslektir. Arı ve arı ürünlerine bütün dinlerde itibar gösterilmiştir. Bu ürünlerin besin olarak tüketilmesinin sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme konusuna olan katkıları da herkesçe bilinmektedir. Arıdan elde edilen bal, polen, arı sütü ve propolis ülke ekonomilerine de önemli girdiler sağlamaktadır. Bilimsel veriler ışığında, dört mevsim arıcılık için en verimli bitki örtüsüne sahip Çukurova’da sektöre adımını atan Anadolu Bal, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarının adından esinlenerek markasını almıştır. Bu ballı serüven, 1980’ den günümüze, Türkiye ve dünya için üretim yapan entegre bir tesisle devam etmektedir. Doğadan Arı’ya, Arı’dan sofralarımıza gelen mucize besin balı ve diğer arı ürünlerini, el değmeden paketleyip tüketicilerimiz ile buluşturarak, kusursuzluğu devam ettirmek için arılar gibi çalışıyoruz.

"Balın en doğal hali" sloganı ile çıktığımız bu yolda, Sanpey Gıda güvencesi ile, sürdürülebilir büyüme, nitelikli değişim, doğal ürün inşası, satış öncesi ve sonrası kalite güvencesini sizlere sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.


Misyonumuz

Balın en doğal halini toplam kalite yaklaşımı ile tüketicilerimize ulaştırmak ve bu gelişimi sürdürülebilir kılmaktır. 

Vizyonumuz

Pazar payımızı Türkiye bağlamında 5 yıl içinde 2 katına çıkartmak.

Politikamız; Müşteri memnuniyeti alanında piyasa önderi olmak.

SANPEY GIDA YÖNETİM KURULU


Üye Olduğumuz Kurum ve Kuruluşlar

BALDER (Bal Tanıtım Derneği)

Bal Paketleyicileri, İhracatçıları ve Sanayicileri Derneği

Bal ve Arı Ürünleri Tanıtım ve Araştırma Derneği

KALDER (Türkiye Kalite Derneği)